Newsroom

#1 Muzyczna Ściąga: 28.09-05.10

Jesień zdecydowanie nie będzie spokojna w świecie branży muzycznej. Z tego powodu ruszamy z nową serią wpisów – Muzyczna Ściąga – w której będziemy pisać o najgorętszych nowinkach muzycznych, które ukazały się w ciągu ostatnich 7 dni. W pierwszej ściądze opowiemy m.in. o tym, jak artyści zmieniają zdanie, jak zwlekają z ogłoszeniem trasy koncertowej albo też jak ogłaszają ją totalnie zaskakującym tym swoich fanów.

Halsey prezentuje nowy singiel i zapowiada zmianę koncepcji albumu

Halsey zapowiadając swoją kolejną płytę zaprezentowała emocjonujące “Without Me”, następnie zadziorne “Nightmare”, a teraz jako wisienkę na torcie otrzymaliśmy utwory “Graveyard” oraz “Clementine”. W międzyczasie artystka ogłosiła, ze ten drugi singiel nie znajdzie się na płycie, bo to nie jest już ten kierunek, w którym chciałaby iść i nie będzie on pasował do pozostałej zawartości albumu. Zatem “złości”, która kryła się w Halsey nie usłyszymy na nowym krążku. Premiera albumu “Manic” już w styczniu.

Avril Lavigne przyjedzie do Europy (?)

Jeśli trasa koncertowa w Europie miała pozostać tajemnicą aż do oficjalnego ogłoszenia, to trochę się to nie udało. Na stronach z biletami w takich krajach jak Francja, czy Niemcy pojawiły się konkretne terminy oraz miasta, gdzie już w 2020 roku zagra Avril. Artystka odwiedzi nasz kontynent już wiosną przy okazji promocji swojego nowego albumu “Head Above Water”. Czy na trasie zahaczy o Polskę – tego nie wiemy, ale na pewno odwiedzi naszych sąsiadów.

Dawid Podsiadło ogłasza akustyczną trasę “Leśna Muzyka”

Po wyprzedanym stadionie Narodowym nadszedł czas na trasę koncertową w niewielkich miejscówkach i z niewielkim rozmachem, bo w akustycznym wydaniu. Dawid Podsiadło zaprasza swoich fanów na leśną przygodę, gdzie w nietypowy sposób zaprezentuje swoją muzykę. Artysta wraz z muzykami planuje odwiedzić kilkadziesiąt polskich miast. Koncerty rozpoczną się w styczniu 2020 roku. Trasa została wyprzedana tuż po uruchomieniu sprzedaży, ale niewykluczone, że pojawią się kolejny daty.

Melanie Martinez wróciła z nowym album

Jest kolorowo, troszkę upiornie i… troszkę tak jak zwykle. Melanie Martinez powróciła wraz ze swoim nowym albumem, upewniając w przekonaniu, że jej styl muzyczny, jak i sceniczny pozostaje bez zmian. Debiutancki album bardzo pozytywnie nas zaskoczył, ale czy ciągniecie tego samego schematu przyniesie artystce coś nowego? Oglądając teledysk do “Show & Tell” przeżyliśmy małe deja vu – “ale to już było…”.

Niall Horan nie zwalnia tempa

Solowe kariery Panów z One Direction mają się naprawdę dobrze. Dowodem na to jest premiera nowego utworu “Nice To Meet Ya”, którą zaserwował nam Niall Horan. Utwór wpada w ucho już od pierwszych dźwięków i gwarantuje, że warto czekać na kolejne nowości.

Ed Sheeran kontynuuje promocje nowego albumu

Ed Sheeran wydał nowy teledysk tym razem do utworu “South of the Border” z albumu “Stream No.6 Collaborations Project”. Gościnnie we wspomnianej kompozycji występują Camila Cabello oraz Cardi B. Pomimo, że główną gwiazdą utworu jest mężczyzna to zdecydowanie czuć w nim #girlpower.

Justin Bieber śpiewa o miłości

Świeżo upieczony Pan Młody, wypuścił do sieci nowy utwór “10,000 Hours”, który powstał we współpracy z Dan + Shay. Jego tematyka obraca się wokół życiowych partnerów. W teledysku wystąpiła żona Justina we własnej osobie. Miłość wisi w powietrzu!

Sara Kordowska wydała debiutancką płytę

Zwyciężczyni konkursu “Będzie Głośno” organizowanego przez Polskie Radio wydała swoją debiutancką płytę “Wszystko i Nic”. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w przedpremierowym spotkaniu promującym ten krążek. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.