Ponad 100 osób bawiło się razem z nami na tegorocznym Dniu Sheerio w Warszawie! Udało Wam się dotrzeć? Przeczytajcie naszą relację i podejmijcie mocne postanowienie, że nie zabraknie Was tam za rok!

Tegoroczny Dzień Sheerio, czyli ogólnopolski oficjalny zlot fanów Eda Sheerana odbył się 22 lipca w Warszawie, w uroczej klubokawiarni Grunt i Woda. Była to druga edycja imprezy, po raz pierwszy zorganizowana przy pomocy dużego wsparcia ze strony Warner Music Poland, Wydawnictwa Insignis oraz partnerów – w tym WLKM. Dzięki dużemu rozgłosowi oraz wsparciu medialnemu liczba zgromadzonych na miejscu Sheerios przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorek – Project Sheeran Poland – pojawiło się bowiem ponad 100 osób! “Szczerze muszę przyznać, że nawet w tym najśmielszym scenariuszu spodziewałyśmy się co najmniej połowy z tego!” – mówi Karolina, jedna z adminek Projectu. Zatem, co takiego przyciągnęło Sheeriosów z całej Polski?

Przygotowałyśmy gry i zabawy z nagrodami, konkurs wiedzy, występy uzdolnionych artystów, którzy uraczyli nas wspaniałymi koncertami przy dźwiękach Edowych hitów bardziej i mniej znanych – mówi druga z organizatorek, Madzia.

Zlot rozpoczął się występem Patryka Krajewskiego (znany również jako Laine) – zaśpiewał on Photograph, Wake Me Up oraz autorskie Save Me. Kolejno przeprowadzony został teleturniej na bazie telewizyjnego Kocham Cię, Polsko – tylko, że zamiast Polski mieliśmy Sheerana. Walka pomiędzy drużynami toczyła się zawzięcie aż do ostatniej konkurencji! Po tej zaciętej ale też pełnej niespodzianek zabawie, przyszedł czas na występ Patryka Demkowskiego, którego show przyciągnęło pod scenę większość uczestników. Mimo sporego upału, on i jego looper dali z siebie wszystko w wyniku czego usłyszeliśmy fantastyczne wykonania Don’t, Kiss Me oraz własną kompozycję Ona. Całość występu zamknął genialnym mash-upem You Need Me I Don’t Need You oraz Take It Back. Jeśli dało się rozgrzać atmosferę jeszcze bardziej – jemu udało się to na 1000%!

Aby ochłonąć ciut po występie Patryka, przeprowadzony został drużynowy konkurs wiedzy o Edzie.

Pytania były momentami naprawdę trudne, więc szczerze podziwiam tych, którzy poradzili sobie z pytaniami szczegółowymi praktycznie bez mrugnięcia okiem – docenia Alicja, trzecia z adminek.

Warto było walczyć, bo nagrody podarowane przez wytwórnię i wydawnictwo marzyły się niejednemu… Gdy już starcie pięciu drużyn dobiegło końca a zwycięzcy odebrali zasłużone nagrody, oddaliśmy się cudownym dźwiękom – początkowo spokojnego I See Fire a później żywszego autorskiego kawałka oraz jednego z najnowszych hitów – Shape Of You (z bisem!). A zagrał je dla uczestników zlotu Mateusz Śniechowski, który podobnie jak Patryk posłużył się looperem, dzięki czemu przez chwilę zlotowicze mieli szansę poczuć się jak na prawdziwym koncercie Eda!


Divide – matematyczny powrót rudzielca z Suffolk


Oficjalną część zlotu zakończył spokojny, wyciszający występ Michała Krawczyka, który ukoił nas dźwiękami swojej gitary i zaśpiewał nam spokojne Autumn Leaves, One oraz dwie własne Will You See i Time To Let It Go. Jednak zlotowicze nie dali się zaspokoić i konieczny był bis w trakcie którego zagrał dodatkowe trzy piosenki – The A Team, Say You Love Me oraz Give Me Love.

Tak oto zakończyła się pierwsza, oficjalna część zlotu, bowiem drugą było wspólne ognisko na praskim stronie Wisły. Fani udali się tam zgraną grupą i spokojnie dotarli na miejsce, gdzie ponad 50 osób bawiło się wspaniale aż do północy przy dźwiękach Edowych piosenek, mash-upów i innych ciekawych improwizacji.

Puściliśmy również kilka lampionów do nieba na pamiątkę tego cudownego dnia i fantastycznego spotkania” – opowiada Kasia, kolejna z adminek. Dominika dodaje – Zaskoczył mnie fakt, że w czasie naszych gitarowych improwizacji podchodzili do nas różni ludzie z sąsiednich ognisk i bawili się razem z nami, hojnie nas chwaląc i doceniając! Tego wieczoru byliśmy najliczniejszą grupą bawiącą się tam!

To był świetny dzień pełen Edowych atrakcji! Więc jeśli jesteś fanem Sheerana i chciałbyś poznać grono fantastycznych ludzi to nie może zabraknąć Cię za rok! Na dowód załączam wideo-relację z imprezy. To co, do zobaczenia?

Autor: Dominika Tarka