Newsroom

Premiera nowego singla The Suits

Warszawska grupa The Suits szykuje się do wydania nowego albumu, którego premiera już za dwa tygodnie. Tymczasem opublikowali singiel, który jest zapowiedzią płyty.

Do sieci trafił singiel, który zapowiada nadchodzącą premierę pierwszego albumu warszawskiego zespołu. W poniedziałek, 7 września, ukazał się utwór pt. “Tustoje”, który opowiada o tym, że brak akceptacji samego siebie oraz swojego życia, jak i frustracja wynikająca z faktu, że inni mają lepiej, więcej czy fajniej potrafi doprowadzić wiele osób do poważnych zaburzeń psychicznych i być jedną z przyczyn depresji. Ukazał się także teledysk, w którego realizację zaangażował się Łukasz Ciechan Ciechański – dziennikarz radiowy znany z takich rozgłośni jak AntyRadio czy Rock Radio. Warto także wspomnieć, że w klipie gościnnie wystąpił youtuber Dakann.

Kapela powstała w połowie 2014 roku, od samego początku pracując wyłącznie nad własnymi kompozycjami. Po tych sześciu latach działalności artystycznej, postanowili wydać swój pierwszy długogrający album, a na swoim koncie mają już EPkę pt. “The Suits”. Premiera płyty pt. “Tied” odbędzie się już za dwa tygodnie – 18 września. Będzie to zbiór 9 autorskich utworów, które powstawały i dojrzewały na przestrzeni całej działalności zespołu. To także suma wspólnych przemyśleń oraz wrażliwości grupy przyjaciół, próbujących odnaleźć swoje miejsce we współczesnym świecie.

Mimo że to dopiero pierwszy album grupy The Suits, mają na koncie wiele sukcesów m.in. dostali się do finału eliminacji do przystanku Woodstock w 2017 roku, do którego zostało wybrane 26 z 850 zgłoszonych kapel, a także zostali półfinalistami w przeglądzie Jarocińskie Rytmy Młodych 2018.