Newsroom

Moje ulubione płyty: Natalia Moskal

Poznajcie niezwykle utalentowaną Polkę, która lubi romansować z włoskim klimatem. Natalia Moskal opowiedziała nam o swoich ulubionych płytach. Artystka ma na koncie solowy album “Songs to Myself” oraz świeżo wydaną, intrygującą EPkę “Bunt Młodości”, która jest zbiorem kompozycji z tekstami Kazimiery Iłłakowiczówny. Czym inspiruje się Natalia przy tworzeniu muzyki? Odkrywamy karty.

Fleetwood Mac – Tango in the Night

Płyty, które towarzyszą mi od dawna to te, które zasłyszałam w domu w dzieciństwie. “Tango in the Night” jest moim ulubionym albumem wszech czasów i jest nim od czasów, kiedy moja mama słuchała tej płyty, a ja jadłam głównie Flipsy 🙂

Basia Trzetrzelewska – London Warsaw New York 

Historia identyczna jak z “Tango in the Night”. Śpiewałam “Cruising for Bruising” do szczotki udającej mikrofon. Wtedy jeszcze musiałam zmyślać pseudo-angielskie słowa.

Barbra Streisand – Love is the Answer

Ponieważ mamy okres zimowy, a tym samym za pasem Boże Narodzenie, czyli mój ulubiony czas, to włączam już co jakiś czas tę płytę. Okładka jest bardzo zimowa i zachęca do spędzania długich wieczorów z książką, w grubych skarpetach i z herbatą w dłoni. 

Christina Aguilera – Stripped

Dzięki tej płycie i nagraniom live z trasy koncertowej ją promującej zrozumiałam ostatecznie, że chcę zajmować się muzyką.

 

 

MIUOSH / SMOLIK / NOSPR 

Ta koncertowa płyta to moje niedawne odkrycie, ale słucham jej bardzo często. Przepiękna interpretacja “Wizji” z Roguckim podoba mi się szczególnie.

 


Zachęcamy do obejrzenia klipu Natalii do utworu “Trąbka”, który promuje nowe wydawnictwo artystki “Iłłakowiczówna. Bunt Młodości”.