Newsroom

#71 Muzyczna Ściąga: Daria Zawiałow, G Flip, Nothing But Thieves, LP, Imagine Dragons, Margaret, Thirty Seconds to Mars, MaRina

Fot. Sony Music Polska / Karol Gustavv Małecki

Fot. Sony Music Polska / Karol Gustavv Małecki

Powietrze pachnie wiosną, a wraz z nią artyści wypuszczają swoje letniaczki, czyli propozycje na wakacyjny hit. Muszę przyznać, że konkurencja jest spora, bo te nowości są naprawdę dobre! Od dawien dawna #NewMusicFriday nie był aż tak przyjemny. Koniecznie przesłuchajcie tych nowinek, bo na pewno znajdziecie wśród nich muzyczną perełkę dla siebie na ciepłe dni.

Powrót Darii Zawiałow w wielkim stylu

Z Darią Zawiałow mam love-hate relationship, a to wszystko zapewne ze względu na przesyt jej twórczością, który w pewnym momencie nastąpił. Artystka przez krótki moment pracowała niczym maszyna wydająca muzykę ciągle, nieustannie. Miałam również chwilami wrażenie, że nie wszystko, co wychodzi spod jej palcy zostało przemyślane i dopracowane. Idąc tym tropem, z wielkim zaciekawieniem przesłuchałam nowego singla “Fifi Hollywood”, który powstał w trakcie zasłużonej przerwy. Pewnie zaskoczę Was, jak powiem, że jestem absolutnie zakochana w tej propozycji. Jeśli tak będzie brzmiał cały nowy album, to będę pierwsza w kolejce po jego fizyczną kopię.

G Flip wciela się w rolę mężczyzny

G Flip to jedna z tych artystek, która wciąż buduje zaufanie słuchaczy, wydając raz lepsze, a raz gorsze utwory. Tym razem prezentuje Wam naprawdę ciekawą propozycję zatytułowaną “Be Your Man”. Czekam na moment, w którym wybuchnie hype na jej twórczość, bo jest na to naprawdę spory potencjał.

Nothing But Thieves zapowiadają nowy album

Nothing But Thieves prezentują singiel “Overcome”, który jest zapowiedzią ich nadchodzącego krążka “Dead City Club” z premierą na 7 lipca bieżąco roku. Zapewne jakąś część nowych utworów grupa prezentuje już podczas koncertów na żywo, a tak się składa, że wkrótce widzę się z nimi na Rock For People u naszych sąsiadów. Dam znać w relacji, jak brzmią ich nowości w wersji live!

LP powraca

Pomimo że nowy album LP ukaże się dopiero jesienią, to artystka już rozpoczęła machinę promocji i tym samym zaprezentowała singiel “Golden” nagrany (dosłownie) u boku nagiej kobiety. LP od jakiegoś czasu stara się osiągnąć ten sam sukces co przy wydaniu debiutu, ale nie oszukujmy się – to naprawdę twardy orzech do zgryzienia. Natomiast, artystka bez wątpienia jest genialną songwriterką, a z jej usług korzystają cenione nazwiska w branży.

Imagine Dragons nie pozostają obojętni

Cały świat wciąż żyje tragedią, która toczy się tuż za granicą naszego kraju, mowa oczywiście o wojnie Rosyjsko-Ukraińskiej. Wielu artystów stara się zrobić cokolwiek dla poszkodowanych i kolejnym zespołem, który wyszedł przed szereg jest Imagine Dragons. Grupa nagrała mocno poruszający serca utwór “Crushed”, który dodatkowo został wsparty klipem nakręconym na terenie Ukrainy, a aktor, którego widoczny w teledysku, to prawdziwy 14-nastolatni chłopiec będący ofiarą wojny.

Margaret wydała MTV Unplugged jako swoją ostatnią płytę

Margaret, która od jakiegoś czasu podpisuje się mocno pod hasłem “Urbano Futuro” działa pro futurystycznie i śmiem stwierdzić, że jako pierwsza znana polska artystka ogłosiła, że album “MTV Unplugged” jest jej ostatnim wydanym fizycznie. Osobiście bardzo mnie to smuci, ale z szacunku do Margaret – akceptuję ten stan rzeczy. Od już prawie dekady mówimy głośno o tym, że muzycy niechętnie wydają płyty z uwagi na niską sprzedaż – Margaret jest przykładem tego, o co tak długo walczymy. Kupujcie fizyki, bo tylko wtedy ich wydawanie ma sens!

Powót Thrity Seconds to Mars po 5 latach

Po oficjalnie zakończonej już pandemii nawet artyści, którzy od jakiegoś czasu nie wydawali muzyki, w końcu budzą się do życia. Kolejną taką grupą jest Thirty Seconds to Mars, którzy wydali GENIALNY singiel “Stuck”. Jedno muszę przyznać – utwór od razu utkwił mi w głowie. Szykuje się naprawdę dobry powrót i jeszcze ciekawszy krążek.

MaRina śpiewa, że czuję się jako 21-latka

MaRina od jakiegoś czasu stara się znaleźć nową drogę w branży muzycznej i kolejnym owocem tego eksperymentu jest pachnące latem “Forever21”. To naprawdę świetna propozycja na sezon wakacyjny – a czytając komentarze pod klipem, wnioskuję, że singiel będzie mocno męczony zarówno przez rozgłośnie radiowe, jak i słuchaczy indywidualnie. MaRina – ten sezon należy do Ciebie!