Newsroom

#64 Muzyczna Ściąga: Margaret, Sam Smith & Kim Petras, Paramore, Tegan and Sara, 5 Seconds of Summer

Fot. Materiały Prasowe / Universal Music Polska

Fot. Materiały Prasowe / Universal Music Polska

Co to był za tydzień! Premiery co prawda nie wylewały się z każdej strony, ale były mocno treściwe. Zebrałam te, o których ciężko przestać myśleć i na pewno będę do nich wracać. Jestem ciekawa, która z nich również zostanie Wam w… uszach? 😉

“Mamona” już nie tylko w wersji live

Już jakiś czas temu, a dokładniej w 2021 roku, Margaret rozkochała słuchaczy pełnym emocji coverem “Mamona”. Spore zainteresowanie własną interpretacją utworu strawiło, że doczekaliśmy się wersji studyjnej w duecie z Włodim. Tym sposobem Margaret przyczyniła się do odrodzenia kultowego repertuaru zespołu Republika oraz udowodniła, że połączenie dwóch różnych światów – w tym przypadku kolaboracja z Włodim – jest jak najbardziej możliwe.

Tik Tokowy hit doczekał się teledysku

Nie od dziś wiadomo, że Tik Tok stał się fabryką virali i tym samym także… masową produkcją hitów. Tym sposobem całkiem niedawno utwór “Unholy” powstały w duecie: Sam Smith & Kim Petras zdobył serca odbiorców tego właśnie medium społecznościowe. Artyści, kując żelazo, póki gorące postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i czym prędzej nagrać klip właśnie do tego najchętniej słuchanego utworu, czego efekt możemy obejrzeć już dzisiaj. Warto podkreślić, że singiel zapowiada czwarty studyjny album Sama Smitha oraz pokazuje zupełnie inne, muzyczne oblicze artysty.

Zespół Paramore powrócił i zapowiada nową płytę

Po najdłuższej przerwie w karierze zespołu, bo aż 5-letniej, grupa wraca do żywych. Oczywiście wydanie singla “This is Why” nie mogło odbyć się bez dodatkowej zapowiedzi, jaką jest nadchodzący album o tym samym tytule, którego premiera została zaplanowana na początek przyszłego roku. Amerykańska grupa po raz kolejny pokazała, że lubi tworzyć muzykę niekonwencjonalną, którą ciężko przypisać do danego gatunku. Usłyszycie tu kultowy wokal Hayley Williams, trochę gitar, trochę alternatywy, trochę indie i trochę dziwności, którą ciężko zdefiniować. Ten utwór niewiele nam mówi o tym, co nadchodzi, ale zdecydowanie będzie to coś oryginalnego i niespodziewanego. Na ten moment – jesteśmy głodni i chcemy więcej.

Tegan and Sara coraz bliżej premiery nowej płyty

Tęskniliście na Tegan and Sara? Ja bardzo! Cieszę się mocno, że ich nowy singiel “I Can’t Grow Up” tak bardzo wpada w ucho i nie jest pustą obietnicą, bo wraz za nim ciągnie się informacja o nowej płycie sióstr, która ukaże się jeszcze w tym miesiącu, a dokładniej – 21 października. Mam do Tegan and Sara spore zaufanie, bo zawsze na ich płycie znajdują się perełki, z którymi łatwo się utożsamić. Posłuchajcie tylko singla, o którym tego mówimy, to absolutny banger!

Nowy album 5 Seconds of Summer już dostępny

W końcu! Darzę 5 Seconds of Summer ciepłym uczuciem, bo każda ich płyta jest naprawdę dopieszczona i trafia w sedno. Jestem świeżo po przesłuchaniu ich najnowszego krążka zatytułowanego po prostu nazwą zespołu i co więcej mogę Wam powiedzieć – ponownie spełnili moje oczekiwania. Nie jest to album oklepany i na jedno kopyto, ale na pewno wpisuje się spójnością z tym, co prezentowali na poprzednich płytach. Grupa konsekwentnie realizuje muzykę, w której czują się najlepiej i szczerze to doceniam. Przyjemnie się tego słucha i po prostu chce się więcej.


Tutaj możesz kupić album 5SOS