Newsroom

Red Lips zapraszają na koncert w Stodole!

Zapraszamy serdecznie na nową trasę promującą świeży materiał zespołu Red Lips! Już 6 lutego 2020 wystąpią na Open Stage w Klubie Stodoła! Zespół zaprezentuje warszawskiej publiczności utwory z najnowszej płyty Ja wam zatańczę. Bilety na wydarzenie są już dostępne w sprzedaży!

Ja wam zatańczę to trzeci studyjny album grupy Red Lips. Jest to pewnego rodzaju eksperyment i niesie zupełnie nowe doznania – zarówno dla zespołu jak i jego słuchaczy. Materiał balansuje na krawędzi kilku gatunków muzycznych – to brzmieniowy romans gitar z nowoczesnymi samplami elektronicznymi oraz połączenie chwytliwych melodii z charakterystycznym wokalem wokalistki grupy, Rudej.

Jak mówi wokalistka:

Sami zastanawiamy się, jak to się stało, może nasłuchaliśmy się Chemical Brothers, może też nazbierało się już trochę różnych wątków wymagających innej ekspresji. Z zasady jesteśmy rockowym zespołem i bunt mamy we krwi, dlatego na tej płycie znajdziecie charakterystyczne dla nas elementy, ale tym razem zaaranżowane w zupełnie nowy, świeży sposób. Taka zmiana wynika z potrzeby rozwoju artystycznego i osobistego. Tym razem postanowiliśmy sięgnąć po bardziej nowoczesne środki wyrazu.

Przed wydaniem płytę promowały utwory Ja wam zatańczę, Zorka 5 oraz Cappucino. To bardzo szeroki przekrój przez płytę, który narobił nam smaka na więcej! Do wykreowania nowego brzmienia zespół zaprosił uznanego producenta Arkadiusza Koperę (Męskie Granie 2019). Za warstwę tekstową odpowiada Ruda we współpracy z cenionymi tekściarzami m.in. Mysław Wałczuk, Michał Wiraszko, Patrycja Kosiarkiewicz. Materiał został nagrany i zrealizowany w warszawskim studio Black Kiss Records.

6 lutego materiał z najnowszego krążka Red Lips będzie można usłyszeć na żywo w warszawskim Klubie Stodoła. Podczas wydarzenia nie zabraknie również największych hitów zespołu. Serdecznie zapraszamy! Bilety dostępne tutaj. Więcej szczegółów w wydarzeniu na Facebooku.