Newsroom

Dlaczego warto kupować płyty?

W dobie Internetu, kiedy dostęp do muzyki jest na wyciągnięcie ręki czy warto kupować płyty? Serwisy streamingowe oferują legalne słuchanie muzyki za darmo z przerwami na reklamę, a za małą opłatą możemy jej słuchać bez reklam. Jest to co prawda bardzo korzystna propozycja, ale czy warta tego, by zrezygnować z kupowania płyt? Zebraliśmy dla Was 5 powodów, dla których warto kupować albumy muzyczne.

Kolekcjonowanie

Nie ma nic lepszego dla prawdziwego fana muzyki jak powiększanie swojej kolekcji płyt. Fizyczne wersje albumów zawierają kolorowe książeczki, ciekawą oprawę graficzną, a czasem nawet dodatkowe gadżety od artystów jak np. magnesy, plakaty czy nawet autografy.

Wspieranie artysty

Kupując płytę danego artysty, zwiększamy sprzedaż krążka, a co za tym idzie, wpływamy na rozwój jego kariery. Wytwórnia patrzy na wyniki sprzedaży i jest to duży wyznacznik tego, czy warto kontynuować współpracę z danym artystą i wydawać jego kolejne płyty.

Zaproszenie zagranicznego artysty do Polski

Dobra sprzedaż albumów ma również swój udział w zaproszeniu zagranicznego artysty na koncert/występ w Polsce. Jest to znak, że w naszym kraju posiada on słuchaczy, którzy przyjdą na jego show.

Autografy

Niezwykle ekscytującym doznaniem jest otrzymanie autografu od swojego idola na zakupionym egzemplarzu jego płyty. Uwierzcie, radość nie leży tylko po stronie fana, ale również po stronie artysty. Muzykom sprawia większą radość podpisanie się na swojej płycie niż na pomiętej kartce papieru.

Piractwo

Kupując płytę, przyłączasz się do walki z piractwem i tym samym wspierasz legalne kupowanie muzyki. Zakup albumu to również okazanie szacunku dla artysty za jego ciężką pracę, miesiące spędzone w studio nagraniowym, a także dla osób, które przyczyniły się do tego, by ten album mógł się ukazać.

A czy Ty wspierasz legalne kupowanie muzyki?