Newsroom

Kolumbia i echo retro nostalgii

fot. Bartosz Marciniak

fot. Bartosz Marciniak

Kolumbia to warszawski zespół, który stylistycznie oscyluje wokół roztańczonych synth-popowych lat 80. i rasowego indie-rocka. Po dwóch energetycznych numerach „Plan” i „Wiklinowe sny” przyszedł czas na zanurzenie się w objęciach nostalgii. W najnowszym singlu „Echo” muzycy serwują podróż do dni tak ciepłych i sennych, jak odchodzące lato. Gdy jedna pora roku ustępuje miejsca kolejnej, a noc nadciąga szybciej, drzemiące w nas obawy i troski domagają się wysłuchania. W najnowszej propozycji muzycznej paleta rozmaitych emocji miesza się z energiczną melodią. Przyjemne, słodko-gorzkie „bladobeżowe echo sprzed lat” nie pozwala o sobie zapomnieć.

Pulsująca perkusja stanowi główną oś utworu. W połączeniu z melodyjnym basem i beztroską syntezatorowo-gitarową melodią, otrzymujemy zwartą, elektryzującą kompozycję. Brzmienie zachęca do nieskrępowanego tańca i wyśpiewywania słów refrenu „tęskno mi”, które powtarzają się jak mantra pomiędzy poszczególnymi zwrotkami. 

Jeżeli „nie przepadacie za brzaskiem dnia”, możecie być pewni, że ten utwór będzie doskonałym towarzyszem podczas długich, nocnych przejażdżek autem.

Najnowszy singiel „Echo” to trzecia piosenka, którą członkowie zespołu zapowiadają kolejny album. Ukaże się już w tym roku, wyczekujcie premiery!

Artykuł napisała: Julia Staręga